Jau visiem droši vien ir skaidri zināms, ka pirts jau kopš seniem laikiem ir bijis labs veids, kā uzturēt savu veselību, jo, regulāri karsējoties un arī atvēsinoties, tiek stiprināta cilvēka imūnsistēma.

Svarīgi būtu atcerēties, ka pirti nav ieteicams apmeklēt, ja tu esi slims un/ vai tev ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, jo tas slimību var tikai pasliktināt.

Pirmkārt, došanās pirtī paaugstina cilvēka imunitāti. Imunitāte ir organisma neuzņēmība pret infekcijas slimību izraisītājiem, indēm, mikroorganismiem, baktērijām, toksīniem u.c. Nereti mūsdienās cilvēkiem ir novājināta imunitāte, kas noved pie dažādām saslimšanām – dažādiem vīrusiem, saaukstēšanās un citām slimībām.

Ja jūti kādus no pirmajiem vīrusu infekcijas simptomiem, noteikti dodies pirtī un noperies, jo tas palīdzēs apturēt šo infekciju un apturēt slimību, kura pat īsti nebija sākusies.

Šeit noteikti jāpiemin arī tas, ka, ja tev būs laba imunitāte, tu iespējams nesaslimsi ar dažādām slimībām, kas palīdzēs tev ietaupīt naudu uz nenopirktām zālēm. Tomēr, ja tu šobrīd lasi šo rakstu un esi slims un ja tev nav naudas, par ko nopirkt zāles, tad varbūt ir vērts aiziet uz kādu tuvāko online kazino, jo tur pavisam ātri un vienkārši var iegūt naudu.

Nevar arī nepieminēt, ka došanās pirtī stimulē cilvēka asinsriti, noņem saspringumu un  stresu, rada mundrumu, atjauno epidermu, kā arī no organisma izvada dažādus sāļus, minerālus, sliktās vielas utt.

Būtiski ir pieminēt, ka pirtī iešana uzlabo cilvēka organisma vielmaiņu, tādējādi samazinot arī ķermeņa svaru. Vielmaiņu varētu nosaukt par procesu, kura laikā organismā uzņemtais ēdiens pārveidojas par tauku rezervēm, enerģiju un arī muskuļu masu. Pirtī iešana palīdz paātrināt cilvēka vielmaiņu, kas apaļīgam cilvēkam var palīdzēt zaudēt lieko svaru.

Došanās pirtī relaksē cilvēku un palīdz atbrīvoties no emocionālās spriedzes. Emocionālā spriedze ir viena no problēmām, ar kuru cilvēki nereti sastopas mūsdienās. Ilgstoša emocionālā spriedze var novest pie cilvēka “izdegšanas”, kā arī psihiskām un fiziskām saslimšanām. Gan cilvēka pienākumi, gan arī atbildība un ikdienišķās situācijas emocionāli var nogurdināt pilnīgi jebkuru cilvēku, tāpēc var teikt, ka no emocionālās spriedzes cieš ikviens no mums.

Pirts uzlabo arī cilvēka miegu. No bezmiega cieš vairums cilvēku mūsdienās, un noteikti ikviens no mums to savā dzīvē kaut vienu reizi ir izbaudījis. Šeit droši var apgalvot – ja iepriekš būsi kārtīgi izkarsējies pirtī, pastāv liela iespēja, ka tev nebūs problēmas ar iemigšanu. Miegu var ietekmēt tādi faktori kā stress, nepareizs uzturs, gulēšanai nelabvēlīga vide, veselības problēmas un medikamenti u.c.

Pastāv jau diezgan sens uzskats, ka pirts palīdz iegūt skaistumu, tāpēc dažādi pirts rituāli ir iecienīti tieši sieviešu vidū. Patiesībā šim uzskatam nevar nepiekrist, jo pirtīm ir ļoti liela un pozitīva iedarbība uz cilvēka ādu – tā iegūst lielisku tonusu, iestājās ādas funkciju normalizēšanās un uzlabošanās.

Ja tu dodies uz tvaika pirti, tad tev būtu jāzina, ka tā palīdz attīrīt elpceļus – palielinātā gaisa mitrumā, kāds ir tvaika pirtī, cilvēka elpošanas gļotādas tiek mitrinātas pastiprināti, ir spējīgas uzņemt ārstnieciskās vielas, un tiek veikta inhalācija.

Pirti iesaka apmeklēt arī dažādiem sportistiem, jo zinātnieki ir atklājuši, ka pat 10 minūšu ilgs pirts apmeklējums palīdz nelielā mērā uzlabot muskuļu spēku, palielināt izturību dinamiskās slodzes laikā un nodrošināt precīzāku kustību izpildīšanu.

Pirts procedūras pozitīvi ietekmē arī redzes analizatorus un palielina redzes asumu.

Cerams, ka tev šobrīd nav šaubu par to, vai doties pirtī vai nē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *