Ir cilvēki, kas nevar tik vien sagaidīt, kad iestāsies ziema, lai dotos slēpot vai braukt ar ragaviņām, snovot, pastaigāties ar savu otro pusīti tādās apsnigušās pilsētās kā Rīgā, Jūrmalā u.c. un darīt citas sirdij tuvas lietas, kādas ir iespējamas tikai visaukstākajā gadalaikā – ziemā.

Vispirms gribētos pieminēt slēpošanu, snovošanu un citas tamlīdzīgas izpriecas, kādas iespējamas uz kalniem. Kādam var likties, ka Latvija taču nav kalnu zeme, un kāda gan var šeit būt kalnu slēpošana!? Varu droši apgalvot, ka šis uzskats ir ļoti maldīgs, jo vairākās Latvijas pilsētās (Siguldā, Engurē u.c.) ir pieejamas kalnu slēpošanas trases, kurās cilvēki var saņemt lielu adrenalīna devu slēpojot vai snovojot.

Droši vien, ka lielais vairums Latvijas iedzīvotāju zina, kas ir suņu (haskiju) pajūgs – vai nu to jau ir izbaudījuši savā dzīvē, dodoties pajūgu izbraucienos, vai arī redzējuši dažādās ārzemju filmās, internetā.

Nu jau arī Latvijā suņu pajūgu izbraucieni iegūst aizvien lielāku popularitāti, jo šādu pakalpojumu cilvēki sāk piedāvāt daudz vairāk no dažādām pilsētām un novadiem. Ikviens, kas dodas izbraucienā ar haskiju pajūgu, var sajusties kā pasakā, izbaudot meža valdzinājumu un apsnigušos laukus.

Cilvēki, kuri vēlas saņemt adrenalīna devu, varu ieteikt skijoringu – fantastisku ziemas sporta veidu, kurā cilvēks ar slēpēm, sniega dēli, piepūstu kameru vai ragavām tiek vilkts pa ledu (pa ezeru, dīķi) vai sniegu ar automašīnas, motocikla vai pat zirga palīdzību. Svarīgi ir piebilst, ka skijorings kā sporta veids tika pārstāvēts pat ziemas Olimpiskajās spēlēs. Vārds „skijorings” ir cēlies Norvēģijā apmēram 700 gadus atpakaļ, un tas latviešu valodā nozīmē „slēpju braukšanu”.

Cilvēkiem, kas vēlas iegūt asas un neaprakstāmas izjūtas, noteikti ir jādodas un jāizbauda roņu peldēšana jeb ziemas peldēšana ledusaukstā ūdenī. Nav nekāds noslēpums, ka šāda veida peldēšana ir ļoti spēcīgs norūdīšanās līdzeklis, tā palīdz normalizēt cilvēka asinsspiedienu, palīdz izārstēt tuberkulozi, diabētu un citas slimības. Svarīgi ir piebilst, ka pirms došanās ledusaukstā peldē vajadzētu sazināties ar šīs nodarbes piekopējiem, lai visu tu varētu izdarīt pareizi.

Nevar nepieminēt arī slidošanu, kas ir ziemas sporta veids – pārvietošanās pa ledu uz slidām.

Publiskās slidotavas ir pieejamas dažādās vietās un dažādās Latvijas pilsētās (pat arī Vecrīgā), bet ja tomēr tavā tuvumā neatrodas neviena slidotava, tad tev nav par ko satraukties, jo slidotavas uz vietējām (tuvākajām) ūdenstilpēm var izveidot ikviens – galvenais, lai būtu izveidojusies pietiekami bieza ledus kārta. Svarīgi ir arī tas, ka slidošana uz tuvākās ūdenstilpes neko nemaksā (protams, ja tev pašam ir savas slidas).

Ja tev ir interese par fotografēšanu, tad varbūt ir vērts paņemt savu kameru un doties ārā, jo ziemā daba ap mums ir bezgala skaista. Tu iegūsi ne tikai labas un acīm patīkamas fotogrāfijas, bet būsi arī lieliski pavadījis laiku svaigā gaisā un aizmirsīsi par ikdienas drūmo un varbūt arī vienveidīgo, garlaicīgo dzīvi.

Ja esi mājās un ja nevēlies nekur tālu doties, tad varbūt ir vērts visai ģimenei doties ārā piemājas pagalmā un uzcelt tik lielu sniegavīru, cik vien iespējams, jo tādā veidā jūs sagādāsiet patīkamu atpūtu svaigā gaisā ne tikai bērniem, bet arī pašiem sev.

Kā arī, ja esi lietuvietis un vēlies apvienot kredītus, ieskaties – refinansēšana.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *